LOGO
Reply to Thread New Thread
Old 09-01-2019, 05:12 PM   #1
serkan

Join Date
Sep 2019
Posts
1
Junior Member
Default Sohbet odaları
Sohbet Meclisinin Fiziki Bir Mekan Olması Mı Gerekir?

Sohbet meclisi aslında direk olarak fiziksel bir mekanı işaret etmez. Bununla birlikte sohbetin veya söyleşinin ahengi açısından katılımcıların ortak bir fiziksel bir mekanda buluşmaları daha faydalı olacaktır. Tabi bu durumda sohbet edilecek mekanın katılımcılara önceden bildirilmesi de gerekir. Fiziksel mekan ayarlanırken katılacak kişi sayısı, ulaşım kolaylığı, mekanın sohbet meclisine ve söyleşi yapılacak konuya uygunluğu gibi kriterlere de dikkat edilmesi gerekir.

Sohbet Meclislerinde Hangi Konular Konuşulur?

Sohbet meclisinde bulunacak olan kişilerin ortak ilgi duyduğu bir konu üzerinde toplanılması gerektiğini vurgulamak gerekir. Katılımcıların ilgisini çekmeyen bir konuda konuşmak üzere kurulmuş bir sohbet meclisinde ahenk ve devamlılığın pek mümkün olamayacağı bir gerçektir. Ortak ilgi alanı üzerine yapılacak ilmi, dini, güncel veya başka herhangi bir konuya ilişkin sohbetin amacına daha kolay ulaşacağını söylemek mümkündür.

Sohbet Meclisinde Konuşmacı Kim Olmalıdır?

Belli bir disiplin ve ahenk içerisinde sürdürülmesi amaçlanan bir sohbet odaları meclisinde yalnız bir konuşmacı olması daha uygundur. Konuşmacı olan kişinin ise öncelikle iyi bir hatip olması ve sohbet konusunda yeterli bilgi ve birikime sahip olması gerekir. Katılımcılarında zaman zaman katkı yapması sohbet meclisinde ilgiyi ve dikkati sürekli açık tutmak açısından faydalıdır.
serkan is offlineReply to Thread New Thread

Tags
bedava sohbet, canlı sohbet, sohbet, sohbet odaları, sohbet siteleri

« Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

All times are GMT +1. The time now is 03:01 PM.
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2
Design & Developed by Amodity.com
Copyright© Amodity